9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji

OPS DODANO: 2021-11-09 08:16:48

Światowy Dzień Adopcji 9 listopada. Malujemy buźki na dłoniach!

Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku zaprasza do wspólnego uhonorowania Światowego Dnia Adopcji - malujemy uśmiechnięte buźki. 9 listopada, symbolicznie i na wielką skalę działamy wspólnie - rodziny adopcyjne świętują bycie razem, wspominają swoje pierwsze spotkania z dziećmi i długą drogę jaką pokonały by zostać rodziną, a my popularyzujemy Światowy Dzień Adopcji.

Łączymy pozytywną i pogodną akcję z tematem poważnym: edukujemy, przekazujemy ważne wiadomości, a jednocześnie cieszymy się ze szczęścia rodzin adopcyjnych. Światowy Dzień Adopcji nie jest w Polsce zbyt popularny i właśnie dlatego wspólnie z Pomorskim Ośrodkiem Adopcyjnym zachęcamy do włączenia się do akcji poprzez malowanie uśmiechniętej buźki.

Buźki malujemy na dłoni i prezentujemy w przestrzeni publicznej tak, by symbol, ale nie tylko symbol, lecz właśnie ta duża i wspaniała sprawa, jaką jest adopcja, zaistniała poważnie i na stałe w dyskursie publicznym. Dlaczego dłoń i uśmiech? Bo dłoń jest znakiem pomocy, a uśmiech oznacza radość – razem symbolizują szczęście z nowej rodziny – szczęście dzieci i rodziców.