ZWIĘKSZAMY - pomoc prawną i psychologiczną dla osób doświadczonych przemocą Stowarzyszenia Intro

OPS DODANO: 2023-05-02 10:41:38

Szanowni Państwo,
jesteśmy organizacją pozarządową od 18 lat wspierającą osoby po przemocy. Dzięki wsparciu z państw-darczyńców: Islandii, Norwegii i Lichtenstein mogliśmy zwiększyć nasze możliwości pomocy psychologicznej i prawnej dla osób dorosłych doświadczonych przemocą - mamy obecnie w zespole 16 psychologów i 14 prawników. Bezpłatnie udzielają oni specjalistycznych porad prawnych i psychologicznych, które pozostają pod superwizją.

Od 2004 roku realizujemy pomoc przez Internet, nie wyłącznie, ale jest to specyficzne dla naszej organizacji. Lubimy ten kanał kontaktu, rozumiemy i mamy doświadczenie w dostosowaniu go do koniecznych wymagań dla osób pokrzywdzonych przemocą. Klienci potrzebują wyłącznie telefonu z dostępem do Internetu, na który darmowo montują aplikację SKYPE.
W przypadku pomocy prawnej może się przydać opcja wysłania maila /większość telefonów komórkowych to umożliwia/. Dla osób niechętnych Internetowi - pozostaje opcja konsultacji prawnej przez telefon.
Wiemy też, że nie każda osoba skorzysta ze wsparcia przez Internet, ale wiemy też, że spośród potrzebujących są osoby, które chętnie wybiorą tę możliwość.