Wycieczka dla Seniorów

OPS DODANO: 2012-09-24 08:33:09

 

W Y C I E C Z K A

W dniach 13-14 września Ośrodek Pomocy Społecznej w Cewicach zorganizował dwu dniową wycieczkę dla seniorów w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012. W wycieczce uczestniczyła 48-osobowa grupa z 10-u miejscowości naszej gminy.

Program tegorocznej wycieczki obejmował następujące miejscowości: Pobiedziska, Kórnik i Poznań. W pierwszym dniu uczestnicy zwiedzili Skansen Miniatur w Pobiedziskach który położony jest na historycznym Szlaku Piastowskim w połowie drogi pomiędzy Gnieznem a Poznaniem. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie i zapoznanie się z historią średniowiecznego Zamku w Kórniku oraz spacer po przepięknym parku przylegającym do Zamku (Arboretum). Drugi dzień rozpoczął się od spotkania z przewodnikiem w Poznańskiej Palmiarni, kolejnym etapem był przejazd głównymi ulicami miasta, gdzie z okien autokaru seniorzy mogli obejrzeć i posłuchać informacji m.in. o historii Placu A. Mickiewicza, Zamku Cesarskim, fontannie z lwami, Pomniku czerwca 1956 r., Operze, dawnym budynku Komisji Kolonizacyjnej oraz stadionie piłkarskim, na którym rozgrywano mecze podczas „EURO-2012”. Następnie zwiedzono Ostrów Tumski z Katedrą i Podziemiami. Zwiedzanie Poznania zakończono na Starym Rynku.

Słoneczne dni, integrujące się towarzystwo sąsiadów i znajomych oraz moc pozytywnych wrażeń wprowadziły uczestników wycieczki w stan zadowolenia i radosnego ożywienia. Nad bardzo sprawnym przebiegiem wycieczki nieustannie czuwały p.p. Anna Kubica i Ewa Maszota z tut. Ośrodka.

 


 

Galeria zdjęć